sobota, 1 marca 2014

Fitomed Leukrecja Gładka - tonik do cery suchej i wrażliwej

Dzisiaj o kolejnym produkcie, którego używam w ramach oszczędnej i (w miarę) naturalnej pielęgnacji skóry. Mowa o moim nawilżaczu na noc, czyli ziołowym toniku marki Fitomed Lukrecja Gładka.

Lukrecja gładka Glycyrrhiza glabra


Od producenta:

"Składniki bioaktywne: wyciąg ziołowy z lukrecji, prawoślazu, lipy, owsa.
Właściwości: ważną rolę w procesie nawilżania spełnia lukrecja gładka. Lukrecja zawiera saponiny, flawonidy, kwasy organiczne. Posiada właściwości zatrzymujące wodę w tkankach. Dobrze nawilżona tkanka nie traci składników mineralnych, niezbędnych w prawidłowym funkcjonowaniu komórki.
Działanie: nawilżające, osłaniające i łagodzące. Po zastosowaniu toniku skóra twarzy staje się gładka, ujędrniona, nabiera zdrowego połysku.
Polecany przez dermatologów: do cery suchej i wrażliwej."


Muszę przyznać, że początkowo strasznie chciałam zmieszać z błotem ten tonik. Nie widziałam w nim nic fantastycznego, a pochlebne recenzje na KWC wręcz mnie irytowały. W miarę używania moja niechęć do niego nieco złagodniała. Cudowny nie jest, ale jak najbardziej poprawny.

Opakowanie

Plastikowa butla, która urodą nie grzeszy. Jest nieduża i poręczna, nalepka przypomina mi zamierzchłe czasy PRL.

Fitomed Leukrecja Gładka - tonik do cery suchej i wrażliwej

Fitomed Leukrecja Gładka - tonik do cery suchej i wrażliwej


Działanie, zapach, etc.

Tonik faktycznie nawilża skórę. Nie sądzę by jednak w jakiś magiczny sposób ją oczyszczał i tonizował. Na początku strasznie mnie to denerwowało - lubię mieć uczucie czyściutkiej i świeżej skóry, a tutaj tego nie ma. Cera po użyciu nie jest ściągnięta, pH zdaje się zostaje przywrócone, ale kosztem lepkiej (!) i świecącej się cery. Jeśli jesteście w stanie to przełknąć, to ok. Jeśli nie - tonik po prostu nie jest dla Was.


Fitomed Leukrecja Gładka - tonik do cery suchej i wrażliwej

Osobiście stosuję go tylko i wyłącznie wieczorem, jako lekki nawilżacz. Przy okazji zauważyłam, że całkiem nieźle łagodzi drobne podrażnienia. I w sumie tyle.
Zapach jest przyjemny, delikatny, słodkawy i ziołowy. Dodam, że tonik jest perfumowany, a więc woń nie jest zasługą ziół. Alergicy, wrażliwi na kompozycje zapachowe - miejcie się na baczności :) Poniżej zdjęcie ze składem - warto mu się bliżej przyjrzeć:

Fitomed Leukrecja Gładka - tonik do cery suchej i wrażliwej


Cudów, jakich doświadczyli inni (odżywienie, zmiękczenie, wygładzenie skóry, poprawa kolorytu) nie dostrzegłam. Jest to po prostu zwykły tonik, o fajnym, naturalnym składzie, nie robiący krzywdy, za to przyzwoicie nawilżający.  Orgazmu kosmetycznego jednak nie ma :P

Cena i dostępność

Sklepy zielarskie i wybrane apteki. Tonik kosztuje w granicach 10 PLN.

Podsumowanie

Plus za nawilżanie, łagodzenie podrażnień i świetny, naturalny skład. Inne aspekty tego produktu tyłka nie urywają. Zdecydowanie wolę hydrolaty z BU (choćby śmierdzący hydrolat z kocanki). Tonik kupiłam, zużyję i zapewne szybko o nim zapomnę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz